Vše o flipbooku


Flipbook je malá knížečka, na jejíchž stránkách jsou jednotlivé snímky videa nebo animace, při jejichž rychlém otáčení vzniká pocit pohybu a tvoje video tak může ožít jako nikdy předtím. Chceme, aby flipbook, jako originální dárek, rozdával radost a zábavu a proto Vám níže nabízíme několik tipů pro výběr nebo vytvoření ideálního videa pro flipbook.

Poměr stran a rozlišení videa


Náš flipbook byl navržený tak, aby se nejlepšího výsledku dosáhlo s použitím videa natočeného na šířku s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1920x1080 (FULL HD), které v současnosti představuje nejrozšířenější používané rozlišení pro nahrávání a prezentaci videí. Pro dosažení co nejvyšší možné kvality flipbooku proto doporučujeme použít videa právě s rozlišením 1920x1080 nebo vyšším.

Použití videa s jiným poměrem stran nebo nižším rozlišením je také možné, je ale zapotřebí brát v úvahu, že nižší rozlišení se promítne do kvality tisku flipbooku a při použití videa s poměrem stran jiným než 16:9 nebude potištěna celá plocha stránek flipbooku. Videa natočená na výšku (vertikálně) budou zpracována podle nejlepšího uvážení našich grafiků.

Natoč si video přímo pro flipbook!


Natočení videa speciálně pro flipbook představuje skvělou příležitost pro tvou kreativitu. Umožní ti to vytvořit originální vyznání, poděkování, gratulaci, pozdrav či jinou zprávu. U flipbooku jde především o pohyb. Natoč své video tak, aby v něm byl nějaký pohyb. Pro video typu selfie se můžeš například otočit kolem své osy. Objekt zájmu (kterým jsi ty) se v tomto případě příliš nepohybuje (zůstává ostrý), přičemž pozadí za tebou se mění a vzniká tak zajímavý efekt. Při natáčení umísti předmět zájmu videa (osoba, zvíře, pohyblivý předmět) do pravé části záběru tak, aby byl při přehrávání flipbooku v nejlépe viditelné části. Ujisti se, že objekt zájmu tvého videa je dostatečně osvětlen.

Vlož do videa zprávu!


Vlož do videa zprávu! Před natáčením si vyrob komiksovou bublinu s textem vystřiženou z papíru, kterou si pak během natáčení můžeš přiložit k ústům. Podobným způsobem můžeš z papíru snadno vyrobit například falešné knírky, nosy či zábavné brýle, které tvůj flipbook zaručeně oživí. Můžeš také vytvořit zábavné a originální přání či PF. Vhodná jsou stručná a výstižná sdělení.